آبشار جاگ دومین آبشار مرتفع در هند همه آنچه که باید قبل از رفتن به آبشار جاگ بدانید


			
		آبشار جاگ دومین آبشار مرتفع در هند
		همه آنچه که باید قبل از رفتن به آبشار جاگ بدانید
0آبشار جاگ کجاست

 

آبشار خروشان جاگ در میان طبیعتی نفس گیر هندوستان یکی از پر آب ترین و بلندترین آبشارهای آسیا و یکی از مقاصد اصلی گردشگری طبیعت در هند است. در این مطلب از بیتوته شما را با این آبشار زیبا آشنا می کنیم.

آبشار جاگ (به انگلیسی : Jog Falls) یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری هندوستان است، این آبشار از نظر ارتفاع هفتمین آبشار مرتفع آسیا محسوب می شود.

آبشار زیبای جاگ در ایالت کارناتاکاکا Karnataka هند در منطقه طبیعی شیموگا Shimoga قرار گرفته است. طبیعت اطراف آبشار یکی از زیباترین مناظر طبیعی دنیا را در مقابل چشمان شما به تصویر می کشد. 

 

آبشار جاگ به نام های آبشار گراسوپا Gersoppa Falls و آبشار جوگا گاندی Jogada Gundi هم شناخته می شود ولی به دلیل طولانی بودن این دو عبارت با همین نام آبشار جاگ معروف شده است.

 

چگونه به آبشار جوگ برسیم , مسیر رسیدن به آبشار جاگ , آبشار جاگ

عکس های آبشار جاگ

 

آبشار جاگ ، آبی بسیار زلال دارد که صدای خروشان آن تا چندین متر به گوش می رسد. 

در فصول پرباران از آنجا که سطح آب بالا می آید این مکان عمی رعب آور و ترسناک می شود و صدای خروش آبشار مانند غرش شیر سهمگین می گردد. 

 

آبشار جاگ بخشی ار رودخانه شارواتی است که از صخره ای 253 متری به پایین می ریزد و به سمت خلیج هونووار در شمال منطقه کانارا می رود. رودخانه شارواتی یکی از جذاب ترین  مناظر طبیعی در هند است که 128 کیلومتر طول دارد و زیباترین قسمت آن همین آبشار جاگ است. 

 

جاذبه های گردشگری هندوستان , آبشار گراسوپا , تفریحات آبشار جاگ هند

آبشار مرتفع جاگ

 

آبشار جاگ یک آبشار بسیار پر آب است ، از آنجا که رود شارواتی در طول مسیر به تخته سنگی با عرض 250 متر می رسد برای عبور از آن به چهار قسمت تقسیم می شود و بنابراین آبشار در چهار شاخه و از حفره ای در ماین تخته سنگ پایین می ریزد که منظره ای شگفت انگیز بوجود می آورد. 

 

هندی ها این چهار شاخه آبشار را به نام های راج ، روهر ، راکت و رانی می شناسند. 

آبشار جاگ با ارتفاع 253 متر بعد از آبشار نوهکلیاکای با ارتفاع 335 متر ، در رتبه دوم بلندترین آبشارهای هند قرار گرفته است. 

 

آبشار جاگ هند , آبشار زیبای جاگ , جاذبه های گردشگری هندوستان

نقاط مناسب برای آبشار جاگ

 

تفریحات آبشار جاگ هند

این آبشار عظیم یکی از مقاصد اصلی مردم محلی برای گذراندن پیک نیک آخر هفته است. طبیعت گردان زیادی به قصد پیاده روی و گردش در طبیت از سایر ایالت های هند به این منطقه سفر می کنند.  

 

اغلب افراد برای رسیدن به آبشار جاگ صبح زود حرکت میکنند و ابتدا به سد لینگاناماکی در نزدیکی آبشار می روند و با طلوع خورشید و گرمتر شدن هوا به سمت آبشار راهی می شوند.

 

آبشار زیبای جاگ , جاذبه های گردشگری هندوستان , آبشار گراسوپا

آبشار جاگ در میان جنگل انبوه

 

برای رسیدن به ابشار باید از میان جنگل انبوه و همیشه سبز کارناتاکا عبور کنید ، سازمان گردشگری هند مسیر رسیدن به آبشار را کاملا مشخص کرده است و گردشگران به راحتی با دنبال کردن علایم به مقصد می رسند. 

اصلی ترین تفریحاتی که در آبشار جاگ میتوانید از آنها لذت ببرید عبارت است از :

 

بهترین نقاط برای تماشای آبشار , هتل های آبشار جاگ , چگونه به آبشار جوگ برسیم

تفریحات آبشار جاگ

 

جنگل نوردی : برای رسیدن به آبشار باید از جنگلی انبوه و متراکم عبور کنید ، بیشتر مسیر ماشین رو است ولی بخش انتهایی را باید از مسیرهای سنگ فرش شده پیاده بروید.

 

صخره نوردی : کنار آبشار صخره بسیار مرتفعی وجود دارد که برای کوه نوردان و صخره نوردان حرفه ای مناسب است. از آنجا که سنگ های این صخره ها اغلب مرطوب هستند و احتمال لیز خوردن رویشان بالا است فقط برای صخره نوردی افراد حرفه ای با تجهیزات کامل مناسب اند.

 

هتل های آبشار جاگ , چگونه به آبشار جوگ برسیم , مسیر رسیدن به آبشار جاگ

رفتنیگ در آبشار جاگ 

 

رفتنیگ : در فاصله 20 کیلومتری آبشار میتوانید تفریح هیجان انگیز رفتینگ یا قایق سواری در رودخانه خروشان را تجربه کنید.

 

عکاسی : یکی از پرطرفدار ترین سوژه های عکاسی حرفه ای در هند ، همین آبشار است ، بدون نیاز به دوربین های حرفه ای و با گوشی موبایل هم میتوانید بهترین عکسها را از این محیط تهیه کنید. 

 

 آبشار زیبای جاگ , جاذبه های گردشگری هندوستان , آبشار گراسوپا

تصاویر آبشار جاگ

 

شنا : در غلب فصول سال امکان شنا در حوضچه پایینی آبشار وجود دارد. 

 

بازدید از حیوانات منطقه حفاظت شده : در فاصله 12 کیلومتری آبشار منطقه ای حفاظت شده برای حیوانات وحشی و پرندگان وجود دارد که میتوانید از آنجا بازدید نمایید. 

 

پیک نیک : پیک نیک رفتن در کنار ابشار و استفاده از فضای مثبت و زیبا و روح انگیز آبشار بهترین گزینه برای شما است. 

 

جاذبه های گردشگری هندوستان , آبشار گراسوپا , تفریحات آبشار جاگ هند

تصاویر آبشار جاگ

 

بهترین نقاط برای تماشای آبشار

برای دیدن عظمت و زیبایی آبشار جاگ 3 نقطه وجود دارد که بهترین چشم انداز را برایتان فراهم می کند :

محوطه هتل مایورا  Mayura hotel که بر فراز آبشار جاگ قرار گرفته است. 

پونگالووی دبلیو دی Bungalow PWD که درست مقابل آبشار و کنار رودخانه قرار گرفته است و با قرار گرفتن در آنجا میتوانید جذاب ترین منظره آبشار را ببینید. 

بعد از پیاده شده در ایستگاه اتوبوس آبشار جاگ باید مسیری را پیاده طی کنید تا به پایین ترین نقطه آبشار برسید و از آنجا ابهت آبشار را تماشا کنید. 

 

چگونه به آبشار جوگ برسیم , مسیر رسیدن به آبشار جاگ , آبشار جاگ

عکس های آبشار جاگ

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

رای خود درباره این پست انتخاب کنید
  • icon
  • icon
    نظرات
      arrow