مهمترین و بهترین موزه های استانبول + عکس بهترین موزه های استانبول


			
		مهمترین و بهترین موزه های استانبول + عکس
		بهترین موزه های استانبول
0
موزه های استانبول   استانبول یا قسطنطنیه سابق، بیش از ۲ هزار سال است که اقامت...


موزه های استانبول

 

استانبول یا قسطنطنیه سابق، بیش از ۲ هزار سال است که اقامتگاه قو‌م ‌ها و امپراطوری ‌های گوناگون بوده است؛ به همین علت موزه های استانبول آثاری با ارزش را در خود جای داده اند و این شهر را در دنیای باستان شناسی به شهری با اهمیت تبدیل کرده اند. در این مطلب از بیتوته هم تصمیم گرفته ایم مهمترین و بهترین موزه های استانبول را که از جاهای دیدنی استانبول هم هستند برای شما معرفی کنیم.
ایا صوفیه

هر چند بناهای تاریخی گوناگون و بسیاری در استانبول ساخته شده است اما ساختمان باشکوه ایاصوفیه به علت معماری شگفت زده ای که دارد در بخش خارجی و داخلی ، اهمیت مذهبی ، تاریخی و زیبایی بی نظیرش بدون شک معروف ترین بنایی است که در تور استانبول خواهید دید، این ساختمان در سال ۵۳۷ به وسیله امپراتور بزرگ بیزانس " یوستینیانوس " بازگشایی شده است و ابتدا به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار گرفت ولی با گذشت زمان و در سال ۱۴۵۳ دقیقا هنگامی که " محمد فاتح " سلطان عثمانی استانبول را به تصرف خود درآورد ایاصوفیه هم به عنوان مسجد مورد استفاده همه مردم قرار گرفت . 

 

در ادامه ولی داستان تغییر کاربری این بنای چشمگیر با نام ایاصوفیه به همین جا پایان پیدا نکرد و در سال ۱۹۳۵ هم " آتاتورک " رئیس جمهور ترکیه تصمیم گرفت که این ساختمان را به عنوان یک موزه تغییر کاربری دهد و پس از تغییراتی آن را افتتاح کرد و اینکه مسجد ایاصوفیه بیش از همه به علت وجود گنبد خاصش به شهرت جهانی رسید که با ۴ مناره از اطراف احاطه شده است که خیلی شگفت انگیز و جالب است و جالب است بدانید که این مناره ها در دوران امپراتوری عثمانی به ساختمان مسجد افزوده شدند .

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

کاخ توپکاپی

آدرس آن در منطقه سلطان احمد قرار دارد. بازدید از کاخ موزه توکاپی حتی برای افرادی که علاقه‌ای به موزه گردی و بازدید از موزه های استانبول ندارند نیز توصیه می‌شود. کاخ توپکاپی استانبول که در سال 1985  به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شد، خود به تنهایی و بدون در نظر گرفتن آثار فرهنگی و باستانی که داخلش نگهداری می‌شود از مهم‌ترین جاذبه‌ها گردشگری در ترکیه محسوب می شود. چون کاخ توپکاپی به جز معماری بی نظیر و آثارش، محل فرمانروایی پادشاهان عثمانی بوده و از لحاظ تاریخی هم اهمیت دارد.

 

کاخ توپکاپی که امروزه به عنوان یکی از بهترین موزه های استانبول شناخته می‌شود در سال 1478 میلادی ساخته شد و به عنوان دومین کاخ فرمانروایی عثمانی‌ها در استانبول لقب گرفت. از سلطان محمد دوم تا سلطان عبدالمجید این کاخ محل سکونت 25 پادشاه عثمانی بوده است.

 

موزه پرا استانبول

موزه پرا استانبول به عنوان یکی از معروف ترین موزه های استانبول آثاری از تمدن ‌های گوناگون قدیمی را در دل دارد. برای علاقمندان به دنیای هنر، کمتر مکان دیدنی در استانبول مانند موزه پرا جذابیت خواهد داشت. بیشتر آثار تاریخی آن به شرق باستان ارتباط پیدا می کند.

  

ساختمان متعلق به موزه، در سال ۱۸۹۳ ساخته شده و قبلا در اختیار هتل بریستول قرار داشته است، ولی پس از مدت‌ها متروکه ماندن، در سال ۲۰۰۵ به دست بنیاد Suna and İnan Kıraç تبدیل به موزه شد. موزه پرا استانبول، موزه ای هنری و خصوصی است که در نزدیکی میدان تقسیم استانبول قرار دارد. موزه پرا در خود، دو مجموعه دائمی و موقت دارد که از مجموعه های همیشگی آن می توان به بخش نقاشی های شرق شناسانه (اورینتالیسم)، وزنه ها و ترازوهای آناتولیایی، کاشی و سرامیک های ترکی و بخش عکس مستند اشاره کرد.

 

همینطور موزه پرا میزبان نمایشگاه های موقت بین المللی و بومی است که طرفداران خاص خودش را دارد. لازم به گفتن است موزه پرا جزو موزه های رایگان استانبول نیست.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه مدرن استانبول

از دیدنی های استانبول، موزه ای زیباست که خیلی معروف است. موزه مدرن استانبول در حقیقت انباری ست در سواحل بسفر که نمایانگر نقاشی مدرن، مجسمه سازی، عکاسی و دیگر نسخه های هنری است که توانسته در رسانه های ترکیه و حتی در مقیاس جهانی آوازه ای بر هم زند.

 

مجموعه دائمی هنر مدرن ترکیه نشانگر داستانی ست که از اواخر قرن ۱۹ آغاز و تا به امروز ادامه پیدا کرده است. این موزه که از پر طرفدارترین موزه های استانبول است دارای یک فروشگاه، یک سینمای کوچک، و یک رستوران و کافه دلپذیر با منظره ی زیبایی به سوی کاخ توپکاپی و دریای مرمره می باشد. آدرس آن استانبول، فاتح، محله جانکورتاران است.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه فرش استانبول

تنها موزه ای است که فرش های ترکیه را به نمایش گذاشته است موزه فرش استانبول است که با جمع آوری فرش هایی ارزشمند تاریخی و هنری خیلی بالا که قرن ها پیش به مساجد با یک سنت باستانی اسلامی اهدا شده اند، به وجود آورده است.

 

این موزه یکی از با ارزش ترین فرش های تاریخ ترکیه را در خود دراد ودارای ۴۴۸ فرش است. تعدادی از فرش ها بر روی دیوار و تعدادی بر روی تخت های گران قیمت در معرض دید قرار دارد.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه نیروی دریایی استانبول

این موزه بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد و در منطقه بشیک تاش قراردارد. موزه نیروی دریایی استانبول در سال ۱۸۹۷ به وسیله حسن پاشا که وزیر نیروهای دریایی ترکیه بود، بنا و احداث شده است.

 

بیش از چهار هزار قطعه تاریخی با مسئله دریانوردی و دریا و ماکت هایی از سلاطین دریای از دوران عثمانی در آن نگهداری می ‌شود. از جمله این آثار میتوان به موارد ذیل اشاره کرد

 

- کشتی ها و قایق هایی که با طلا تزئین شده اند.

- ماکت هایی از نیروی دریایی و وسایل مورد استفاده در ماهیگیری و کشتی های نظامی

- تجهیزات و وسایل موجود در کشتی تفریحی متعلق به آتاتورک

- اشیاء و مصنوعات تاریخی مربوط به دوره عثمانی

- اختراعات بسیار کوچک برای تعمیر کشتی های نظامی

 

موزه راحمی کوچ 

این موزه‌ زیبا به تاریخ صنعت، حمل‌و‌نقل و ارتباطات در ترکیه اختصاص داده شده است. راحمی کوچ، رئیس گروه صنعتی « کوچ»، ممتازترین شرکت هولدینگ ترکیه این موزه را در سال 1991 تاسیس کرد و در سال 1994 برای بازدید همه باز گردید. در این موزه آثاری از گذشته‌ صنعتی ترکیه به نمایش گذاشته شده است.

 

فرقی ندارد در کدام یک از هتل های استانبول اقامت داشته باشید، در هر صورت امکان بازدید ساده و دسترسی آسان به موزه راحمی کوچ برای شما آماده است.   

 

موزه های استانبول

 

موزه سادبرک خانم

این موزه به یاد سادبرک همسر وهبی کوچ موزه سادبرک خانم نامگذاری شده است. این موزه در دو ویلای چوبی متعلق به قرن نوزدهم برپا شده است. ساختمان اصلی موزه ساختمانی سه طبقه است که در ساخت آن از معماری سنتی اروپایی الهام گرفته شده است.

 

خانواده‌ کوچ این ویلا را در سال 1950 خریداری کردند و از آن به عنوان ویلای تابستانی استفاده می‌کردند تا اینکه در سال 1978 تصمیم گرفتند آن را به موزه تبدیل کنند.

 

ویلای تابستانی بعد از ترمیم سرانجام در سال 1980 به عنوان موزه برای بازدید عموم باز شد و در آن اشیای کلکسیون خانواده‌ کوچ به نمایش گذاشته شد.

 

سرامیک‌های ایزنیک و کوتاهیا، پارچه‌های ابریشمی و سوزن دوزی‌های دوره‌ عثمانی، مجموعه‌ای از سربندهای دوره‌ میسنی و باستان در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه معصومیت 

در استانبول موزه های بسیاری وجود دارد ولی موزه ی معصومیت ویژه و منحصر به فردی دارد. دلیل به وجود آمدن این موزه عشق دو دلداده به یکدیگر بوده است. ماجرا از این قرار است که یکی از مرفه نشینان این شهر عاشق فردی از قشر فقیر می شود و این موزه محلی برای نگهداری آثار عشق این دو نفر است.

 

یادداشت ها، عکس ها، خاطرات و همه چیز درباره ی این عشق با دقت و ظرافت خاصی در موزه ی معصومیت در معرض دید عموم قرار دارد. بیش از هزار اثر دیدنی در این موزه حفظ و نگهداری می شود که بسیار چشم نواز و دیدنی هستند.

 

لازم به ذکر است که کمی تخیل هم در داستان های این موزه به کار گرفته شده و همه ی اشیا آن مربوط به داستانی واقعی نیستند. این موزه در سال ۲۰۱۲ میلادی بازگشایی گشت. گفتنی است که نویسنده ای به نام اورهان پاموک رمانی بر طبق داستان عاشقانه ی این موزه نوشت و توانست جایزه ی نوبل را از آن خود کند. آدرس آن ترکیه، استانبول، بی اغلو، محله فیروزآقا است.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه اسباب بازی

یکی از موزه های تفریبا جدید و مدرن استانبول موزه ی اسباب بازی آن است. این موزه در سال ۲۰۰۵ میلادی به وسیله شاعر و نویسنده ی ترک Sunay Akın بنا شد. اکنون ۴۰۰۰ اسباب بازی و مینیاتور که مربوط به اقوام ترک و دیگر مردمان دنیا است به نمایش گذاشته شده، قدمت بعضی از وسایل موجود در این موزه به ۲۰۰ سال نیز می رسند.

 

این موزه در سال ۲۰۱۲ میلادی نامزد جایزه ی آکادمی اروپا در مورد کودکان بود. چنانچه به استانبول سفر می کنید بازدید از این موزه برای شما و کودکانتان تجربه ی جالبی خواهد بود. آدرس آن استانبول، کدیکوی، گوزتپی، عمر پاشا می باشد.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه یخ 

یکی از موزه های جذاب در استانبول موزه ی یخ است که همه ی چیز در آن از جنس یخ و برف هستند و بازدیدکنندگان زمان وارد شدن باید با لباس های گرم وارد این موزه ی جالب شوند، چرا که دمای این مکان منفی ۵ درجه ی سانتیگراد است.

 

مساحت این مرکز تفریحی ۱۴۰۰ متر مربع می باشد و در آن ۳۴ مجسمه نگهداری می شود. در ساخت این مجسمه ها از ۷۰ تن یخ استفاده شده است. این موزه به قسمت های مجزایی تقسیم شده که اجزای موجود در آن ها با هم هماهنگ و شبیه هستند. مثلا نخستین قسمت آن مورد وایکینگ هاست و در آن بزرگترین قایق یخی وانکینگ ها در جهان قرار گرفته است. بخش دوم موزه حول محور قطب شمال می چرخد و شرایط اسکاندیناوری را به تصویر کشیده است. آدرس آن ترکیه، استانبول، بایرام پاشا،خیابان استانبول فروم است.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

برج گالاتا 

این برج در سال ۱۳۴۸ برای گسترش مستعمره زنوایی ساخته شد. گالاتا ساختاری استوانه‌ای دارد و مردم محلی آن را the Christea Turris می‌شناسند. این برج در قسمت Karakoy قرار دارد و در حقیقت در قسمت شمالی Golden Horn که به بسفر وصل می‌شود، قرار دارد.

 

گالاتا برای چندین قرن بلندترین ساختمان در شهر بود و در حال حاضر هم یکی از مکان‌های است که با نگاه به افق می‌توان آن را دید. گردشگران بسیاری به این منطقه سفر می‌کنند. با وجود اینکه برای بازدید از برج گالاتا باید در صف‌های طولانی بایستید، ولی نتیجه این انتظار، بالا رفتن از راه آسانسور و مشاهده منظره‌ای ۳۶۰ درجه از این شبه‌جزیره تاریخی است که خیلی شگفت انگیز خواهد بود.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه اورهان کمال استانبول 

یکی دیگر از موزه های دیدنی این شهر موزه اورهان کمال استانبول است. موزه یاد بود اورهان کمال، روشنایی بخش ادبیات معاصر، با همکاری و پشتیبانی مرکز هماهنگی هنری و فرهنگی اورهان کمال احداث شده است. خانه او به نشانی استانبول خیابان جهانگیر خیابان آکارسو شماره ۳۲ به موزه تبدیل شده است. درموزه اورهان کمال استانبول عکس های اورهان کمال، چاپ اول کتاب ها، کتابهای منتشره به زبانهای بیگانه، اتاق کار، اشیاء شخصی و لباس های او به نمایش گذاشته شده است.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه سنت ایرنه استانبول 

موزه سنت ایرنه استانبول هم مانند موزه و مسجد ایا صوفیه در اصل یک کلیسا بوده و در عین حال جزو نخستین کلیساهای ساخته شده در استانبول هم می باشد. ساختمان این کلیسا در قسمت معبد اولیه مسیحیان قرار گرفته است که از برترین جاذبه های گردشگری استانبول است. نخست این کلیسا در قرن چهارم به فرمان کنستانتین ها بنا گذاشته شد آنگاه به وسیله جاستینیان ها مورد بازسازی قرار گرفت.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه صنایع هوائی استانبول 

موزه صنایع هوایی استانبول، یکی از ده ها موزه دیدنی استانبول است که در منطقه یشیل کوی این شهر واقع شده و مسئله آن مربوط به صنایع هوافضای ترکیه (TAI) است. احداث و بازگشایی موزه صنایع هوایی استانبول که یکی از موزه های معروف استانبول است، همزمان با تاسیس سازمان موزه حمل و نقل هوایی استانبول یعنی سال ۱۹۶۶ میلادی، کلید خورد.

 

فکر ساخت این موزه به سال ۱۹۶۰ میلادی بر می گردد. اول با افتتاح این موزه، مجموعه ای اشیای به جا مانده از هوانوردان ترکیه که از سوی خانواده های آن ها به موزه اهدا شده و در معرض نمایش گذاشته شد. از جمله این اشیا با ارزش، مدال و لباس های هوانوردی نخستین شهید حمل و نقل هوایی ترکیه، فتحی بیگ بود که هم اکنون هم در موزه نگهداری می شوند.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

شهر تاریخی و شگفت انگیز افسوس

از دیگر دیدنی های این موزه می توان به انواع هواپیما های جنگی، بوئینگ های جنگی، جنگنده های تک سر نشین، ماکت های هواپیما جنگی و غیره اشاره نمود. 

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

کاخ ابراهیم پاشا

کاخ ابراهیم پاشا یا موزه هنرهای اسلامی استانبول یکی از موزه های دیدنی و تاریخی استانبول است. این موزه در میدان سلطان احمد و در مجاورت مسجد سلطان احمد (یا مسجد آبی) قرار گرفته و در قرن ۱۶ میلادی بر روی ویرانه های میدان اسب دوانی و ارابه رانی بیزانس یا (Hippodrome) ساخته شده است.

 

در زمان سلطان سلیمان قانونی اقامتگاه صدراعظم و داماد او ابراهیم پاشا بوده و امروزه تبدیل به موزه هنرهای ترکی و اسلامی شده است.

 

در این موزه که از بهترین موزه های استانبول هم هست آثار به جای مانده از حکومت های اسلامی در مناطق گوناگون خاورمیانه و همین طور خود ترکیه در دوره های گوناگون به نمایش گذاشته شده که شامل آثاری از سلسله های امویان و عباسیان در زمان خلافت اعراب، عثمانیان در ترکیه و همینطور صفویه و قاجار در ایران بوده و البته بعضی از بقیه میدان ارابه رانی بیزانس نیز در قسمت ورودی آن به نمایش گذاشته شده که بسیار جالب و دیدنی است.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه موزاییک استانبول

موزه موزائیک استانبول، یکی از دیدنی ترین موزه های استانبول است که مجموعه ای از موزائیک های باستانی و شگفت انگیز رومی را به نمایش درآورده است. موزائیک های موجود در این موزه از دوران گوناگون بیزانس هستند و از بهترین نمونه های موزائیک دوره رومی محسوب می شوند. این مجموعه موزائیک کاری ها، با موضوعات گوناگونی مانند طبیعت، زندگی روزمره و افسانه ها به تصویر کشیده شده اند و هیچ یک ارتباطی با مذهب ندارند.

 

این موزه در بازار آراستا واقع شده است. مهم ترین و بزرگ ترین کاخ بیزانسی که در شهر باستانی قسطنطنیه (استانبول امروزی) بنا شد، کاخ اعظم بود که در قرن چهارم میلادی و در مرکز این شهر احداث شد. این کاخ باشکوه مجموعه زیادی از چندین کاخ، کوشک، حیاط، کلیسا، حمام و دیگر بناها بود که بر دامنه تپه باستانی قسطنطنیه بنا شده بود. کاخ اعظم میان میدان هیپودروم تاریخی، کلیسای ایاصوفیه و دریای مرمره قرار داشت و اکنون هم در محله سلطان احمد استانبول قرار دارد و پس با بازار آراستا و مسجد آبی فاصله زیادی ندارد.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه شهر استانبول 

موزه شهر استانبول، یکی دیگر از موزه های استانبول در کاخ ییلدیز قرار دارد و در آن اسناد و مدارک مربوط به تاریخچه شهر استانبول از زمان پیروزی عثمانی ها تا به حال نگهداری می شود. این موزه یکی دیگر از دیدنی های استانبول محسوب می شود.

 

موزه ساکیپ سابانچی 

آدرس آن منطقه امیرگان، خیابان ساکیب سابانچی می باشد. موزه خصوصی ساکیپ سابانجی برخلاف دیگر موزه ‌های استانبول که در این لیست جمع آوری شده‌اند شناخته شده نیست ولی کلکسیون و حتی محیط داخلی موزه ارزش دیده شدن دارد. در موزه ساکیپ سابانچی استانبول اغلب آثار مربوط به دوران حکومت عثمانی نگه داری می‌شود.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه کارییه

آدرس موزه کارییه منطقه فاتح، خیابان مسجد کارییه قرار دارد. پس ازفتح استانبول (قسطنطنیه) توسط عثمانی‌ها، کلیساهای مختلفی تبدیل به مسجد شدند یا تغییر کاربری دادند. یکی از آن‌ها کلیسای کورا بود که پس از فتح استانبول به مسجد کارییه تبدیل شد. بنابراین گردشگران در این مکان که امروزه به عنوان یک موزه شناخته می‌شود می‌توانند تلفیق عناصر معماری اسلامی و اروپایی را در یک قاب مشاهده کنند. موزه کارییه از موزه های معروف استانبول است که دلیل نقاشی‌ و موزاییک کاری‌های زیبایش شهرت دارد.

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

کاخ دلمه باغچه

این کاخ دلمه باغچه در اواسط قرن نوزدهم درست در نزدیکی بسفر ساخته شد و از آن به بعد به نوعی جای کاخ توپکاپی را گرفت و مال خود کرد و اینکه از نظر سلطان عبدالمجید دیگر کاخ توپکاپی از مد افتاده بود و در نتیجه تصمیم گیری مهمی کرد و فرمان به ساخت کاخ دیگری را به معمار انتخابیش داد و در ادامه کاخ دلمه باغچه به سبک نئوباروک و در قرن نوزدهم میلادی به وسیله معمار ارشد دربار عثمانی طراحی و ساخته شد.

 

مسئله بعدی که در مورد این بنا دارای اهمیت است اینکه تا پیش از جمهوری ترکیه ، دلمه باغچه خانه سلاطین بوده و درست پس از آن مصطفی کمال آتاتورک زمان بازدیدش از استانبول در آنجا اقامت کردند و جالب است که آتاتورک در همین کاخ دار فانی را وداع گفت و اینکه امروزه کاخ دلمه باغچه به عنوان موزه شناخته می شود و مهمان خانه کاخ هم برای پذیرایی از میهمانان سیاسی خارجی و مهم ترکیه هم مورد استفاده قرار می گیرد که خیلی هم شکوه و عظمت دارد و بدانید که موزه کاخ دلمه باغچه سه قسمت دارد : موزه مجموعه های کاخ ، موزه موسیقی و موزه ساعت و اینکه این موزه به سبک معماری باروک ، روکوکو ، نئوکلاسیک طراحی و بنا شده اند .

 

همینطور از این کاخ بخواهیم بگوییم اینکه آخرین اقامتگاه سلطنتی پادشاهان عثمانی هم به حساب می آمد و شش سلطان عثمانی در آن حکومت داشتند و جالبه که کاخ باشکوه دلمه باغچه به طور متقارن ساخته شده است و ۲۸۵ اتاق ، ۴۳ سراسرا و ۶ حمام ترکی را در خود دارد که دیدنشان خالی از لطف نیست و همین طور یک چلچراغ ۴۰۰۰ کیلوگرمی کریستالی و زیبا در سالن رقص کاخ دلمه باغچه وجود دارد که ۳۶ متر ارتفاع دارد که شما را قطعا شیفته خود می کند و در ضمن کاخ دلمه باغچه اسکله ای ۶۰۰ متری نیز داشته که دو ورودی چشمگیر به دو حیاطش وصل می شوند که خیلی جذاب و هنرمندانه است و البته قسمت بعدی از این کاخ که می توان آن را جز زیبا ترین و دلنشین ترین قسمت های کاخ به خصوص در فصل بهار دانست باغ خیره کننده آن می باشد و همان گونه که گفته شد این باغ در فصل بهار زیبا تر خواهد بود چرا که گل ها و درختان به صورت مجدد طراوت و نشاط خود را به دست آورنده اند .

 

بهترین موزه های استانبول,موزه های استانبول,مهمترین و بهترین موزه های استانبول

موزه های استانبول

 

موزه باستان شناسی استانبول

آدرس آن منطقه سلطان احمد می باشد. موزه باستان شناسی استانبول که در سال 1891 میلادی ساخته شد تشکیل شده از 3 موزه و ساختمان جدا از هم می‌شود که عبارتند از موزه باستان شناسی (در ساختمان اصلی)، موزه شرق باستان و موزه هنر اسلامی.

 

موزه باستان شناسی که از بهترین موزه های استانبول به حساب می آید دارای بیش از 1 میلیون آثار با ارزش و باستانی است که منشاء تعداد قابل توجهی از آن‌ها از مصر، بیزانس، روم باستان و سایر کشورهای اطراف است؛ حتی مقبره اسکندر مقدونی را هم می‌توانید در ساختمان اصلی موزه باستان شناسی استانبول مشاهده کنید. موزه باستان شناسی استانبول در نزدیکی کاخ موزه توپکاپی ساخته شده و پیشنهاد می‌شود در یک روز به هر دو این موزه‌ها سر بزنید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

رای خود درباره این پست انتخاب کنید
  • icon
  • icon
نظرات
    arrow