معرفی شهرهای فرهنگی ترکیه


			
		معرفی شهرهای فرهنگی ترکیه
0
مکان های دیدنی استانبول شهر فرهنگی استانبولاستانبول مکانی باور نکردنی اس...


مکان های دیدنی استانبول


شهر فرهنگی استانبول
استانبول مکانی باور نکردنی است. خانه هایی دارد با معماری زیبا و حیرت انگیز. استانبول مرکز اقتصادی، مالی و فرهنگی ترکیه است و مکان های فرهنگی بسیار زیادی دارد و به این دلیل است که ما دوست داریم بارها و بارها به این شهر فرهنگی سفر کنیم.

 
مسجد صوفیه نماد فرهنگی شهر استانبول
مسجد ایاصوفیه یکی از شاهکارهای معماری و تاریخی در استانبول است که میتوان آن را یک جاذبه فرهنگی موثر دانست. مسجد صوفیه استانبول زمانی کلیسای جامع ارتدوکس بوده است مسجدی که تحسین هر بیننده و گردشگری را برمی‌انگیزد و همیشه یکی از نمادهای شهر استانبول بوده که در خط افق این شهر مانند یک تابلوی زیبا نمایان شده است.

 

استانبول,مسجد ایاصوفیه,تور استانبول

مسجد ایاصوفیه استانبول


کاخ توپکاپی کاخی منحصر به فرد در استانبول
کاخ توپکاپی یکی از جاذبه های مهم فرهنگی شهر استانبول نیز میباشد. این کاخ در مکانی منحصر به فرد قرار گرفته شده است. هزار سال پیش نیز امپراطوران بیزانسی این زمین را برای قصرهای خود انتخاب کرده بودند. این کاخ یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی استانبول است که مردم زیادی برای دیدن آن اقدام به تهیه بلیط استانبول میکنند. این کاخ در یک شبه جزیره تاریخی قرار دارد و از یک چشم‌انداز فوق‌العاده برخوردار است.
 

استانبول,کاخ توپکاپی,تور استانبول

کاخ توپکاپی از مهم ترین جاذبه های توریستی استانبول

 
مسجد سلطان احمد استانبول شاهکار معماری اسلامی
مسجد سلطان احمد یکی از پربازدیدترین مکان های استانبول با معماری زیبا و شش مناره‌ی آبی رنگش به مسجد آبی معروف شده است و یکی از زیباترین شاهکارهای معماری اسلامی است. سلطان احمد همیشه می‌خواست مسجدی بسازد که با مسجد ایاصوفیه برابری کند و در این راه هم موفق شد و مردم زیادی برای دیدن این مسجد اقدام به رزرو هتل و سفر به استانبول میکنند.

 

استانبول,مسجد سلطان احمد,تور استانبول

مسجد سلطان احمد از مکان های دیدنی استانبول


کاخ دولما باغچه استانبول با معماری فرانسوی و ایتالیایی
کاخ دولما باغچه، کاخی بزرگ با سبک معماری ایتالیایی و فرانسوی که تا سال 1918 محل استقرار سلاطین از جمله آتاتورک بوده است، این کاخ زیبا در کناره ساحلی بسفور واقع شده است.

 

استانبول,کاخ دولما,تور استانبول

کاخ دولما باغچه

 
برج میدن یا قلعه دختر استانبول
برج میدن استانبول، از دوره بیزانسی قرون وسطی، یک برج شناخته شده در وسط تنگه بسفر واقع شده که هم برج فانوس دریایی، برج ساعت و هم محل قرنطینه بود. بنابر افسانه ها، توسط پدری ساخته شد که پیشگویی به او گفته بود دخترش در اثر نیش مار می‌میرد و مرد برای محافظت از دخترش، او را به بالای برج می‌آورد، اما ماری که در سبد میوه پنهان شده بود به دختر نیش می‌زند و پیش‌بینی پیشگو به حقیقت تبدیل می‌شود.

 

استانبول,برج میدن استانبول,تور استانبول

برج میدن استانبول یا قلعه دختر استانبول

 
شهر سیاسی فرهنگی آنکارا
آنکارا پایتخت اصلی استانبول است و میتوان آن را مرکز سیاسی کشور ترکیه نام گذاری کرد. اما بهتر است بدانید این مرکز سیاسی دارای مکان های فرهنگی زیادی است و پس از استانبول بزرگترین شهر ترکیه میباشد. آنکارا جاذبه های دیدنی زیادی برای گردشگران دارد و فرهنگشان تقریبا شبیه ایرانی ها است و اکثر مردم ایران با خرید بلیط هواپیما آنکارا به این شهر زیبا سفر میکنند. زبان مردم این شهر ترکی استانبولی است . ساختمان‌های سنگی، قلعه‌ها و سفره‌های باستان‌شناسی‌ توانسته اند به فرهنگی بودن این شهر کمک بسیار زیادی کنند.
 

استانبول,آنکارا,تور استانبول

آنکارا پایتخت ترکیه

 
قلعه آنکارا
قلعه آنکارا را میتوان یکی دیگر از آثار فرهنگی پایتخت ترکیه به شمار آورد. قدمت قلعه آنکارا به دوران امپراتوری روم ، عثمانی و همچنین سلجوقی برمی گردد و با فرهنگی بودنش جزو بهترین آثار تاریخی ترکیه به شمار میرود. قلعه آنکارا یکی از نمادهای مهم فرهنگی ترکیه میباشد. این قلعه با پایتخت ترکیه کمی فاصله دارد اما جزو پربازدید ترین مکان های گردشگری به شمار میرود.

استانبول,تور استانبول,قلعه آنکارا

قلعه آنکارا از آثار فرهنگی آنکارا


معبد آگوستوس
معبد آگوستوس در پایتخت ترکیه شهر آنکارا و در بخش اوموس قرار گرفته شده است. این معبد یکی از مهم ترین آثار فرهنگی آنکارا میباشد. دلیل اهمیت این آثار باستانی را میتوان وجود مقبره انکیرانوم دانست. این معبد در قرن پنجم توسط رومی های شرقی به کلیسا تبدیل شد. اگر علاقه به مکان های فرهنگی دارید ، برای دیدن این معبد با مشاهده بلیط ارزان هواپیما در سایت های معتبری مانند تریپ میتوانید اقدام به خرید آن کنید .

استانبول,معبد آگوستوس,تور استانبول

معبد آگوستوس در پایتخت ترکیه


موزه تمدن آناتولی
این موزه در محله آناتولی شهر آنکارا قرار گرفته است. این موزه آثار فرهنگی بسیار زیادی را در خود قرار داده است و تمامی آثار این موزه متعلق به آنکارا میباشد. موزه تمدن آناتولی در یک بازار سرپوشیده قرار گرفته که به شش قرن پیش تعلق دارد. موزه آناتولی دارای دو طبقه است و جالب است بدانید در طبقه اول آثار امپراطوری روم و یونان قرار گرفته است که برای علاقمندان به تاریخ بسیار جذاب و دیدنی است.

 

استانبول,موزه تمدن آناتولی,تور استانبول

موزه تمدن آناتولی در شهر آنکارا

 

 

رای خود درباره این پست انتخاب کنید
  • icon
  • icon
    نظرات
      arrow