یک رستوران لوکس چه ویژگی هایی دارد؟ ویژگی هایی که یک رستوران را لوکس می کند


			
		یک رستوران لوکس چه ویژگی هایی دارد؟
		ویژگی هایی که یک رستوران را لوکس می کند
0
رستوران های لوکس یا vip   برخی از رستوران به‌ عنوان رستوران‌های لاکچری یا VIP شناخ...


رستوران های لوکس یا vip

 

برخی از رستوران به‌ عنوان رستوران‌های لاکچری یا VIP شناخته می‌شوند. نوع سرویس‌دهی این رستوران‌های لوکس به مشتریان و همچنین ارائه خدمات ویژه و اضافی به مهمانان با رستوران‌های معمولی فرق دارد. مهمانان رستوران‌های لوکس علاوه بر کیفیت بالای غذا انتظاراتی دیگری مانند فضای داخلی و خارجی لوکس، چگونگی برخورد کارکنان و خدمات و امکانات جانبی را از رستوران مطالبه دارند. در این مطلب از بیتوته قصد داریم به ویژگی‌های رستوران‌های لوکس بپردازیم.
ویژگی‌های رستوران‌های لوکس 

انتخاب یک رستوران از میان رستوران‌های لوکس کار ساده‌ای نیست. ولی با دانستن برخی از ویژگی‌های شاخص رستوران شیک و لوکس می‌توانید بهترین گزینه را برای جشن‌ها و مهمانی‌هایتان انتخاب نمایید.

 

مزه و کیفیت غذا در رستوران های لوکس

یکی از بنیادی ترین ویژگی هر رستوران کیفیت و مزه غذای آن رستوران می باشد. در صورتی که غذای ارائه شده در رستوران خوشمزه و خوش عطر و بو باشد باعث محبوبیت آن رستوران در میان مردم می شود. اما رستوران های لوکس با داشتن سرآشپز حرفه ای که به تمام فوت و فن های آشپزی وارد است و همچنین استفاده از مواد غذایی با کیفیت و تازه، غذایی بدون نقص و خوش طعم را به مهمانانشان ارائه می دهند. تداوم کیفیت عالی غذا باعث ایجاد اعتبار و شهرت برای این رستوران ها در مقابل رقیبانشان و جذب مشتریان زیاد می شود.

 

دکوراسیون داخلی در رستوران های لوکس, شیوه پذیرایی در رستوران های لوکس, رستوران های لوکس

نوع غذا در رستوران های لوکس

 

نوع غذا در رستوران های لوکس

مطمئناً شما توقع یک غذای معمولی در یک رستوران لوکس را ندارید. وجود غذاهای مجلسی و لاکچری در منوی این رستوران‌ها تأثیر مهمی در جذب مشتری و رقابت در بازار کار دارد. یکی از تفریحات هیجان‌انگیز در میان مردم تست‌کردن غذاهای جدید و لوکس می‌باشد؛ بنابراین داشتن چند نوع غذای خاص و ویژه سبب جذب مشتریان جدید می‌شود.

 

چگونگی سرو غذا در رستوران های لوکس

در رستوران‌های VIP علاوه بر طعم و نوع غذا، چگونگی سرو غذا نیز اهمیت بالایی دارد در این رستوران‌ها غذا در ظرف‌های خاص و با تزئینات زیبایی توسط پرسنل کارآموخته و مجرب سرو می‌گردد. استفاده از ظروف  لوکس، دورچین‌های مختلف برای هر نوع غذا و استفاده از سبزیجات در کنار غذا و میوه‌آرایی از جمله مواردی است که مهمانان رستوران‌های لوکس توقع آن را دارند. 

 

ناگفته نماند نوع چیدمان میزها، رنگ و تمیزی رومیزی‌ها، سرویس‌های غذاخوری مجلل و... در رستوران‌ها بسیار مهم است. در اکثر رستوران‌های لوکس از گل‌های طبیعی و یا مصنوعی بر روی میزها استفاده می‌شود البته برخی از رستوران‌ها به خاطر برند خاصشان فقط از یک نوع گل در روی میزها و تزئینات دکور رستوران استفاده می‌کنند این امر باعث می‌شود مشتریان آن رستوران را با نام آن گل در ذهن خود هک کنند.

 

شیوه پذیرایی در رستوران های لوکس, رستوران های لوکس, رستوران‌های لاکچری

نحوه چیدمان میز در رستوران های لوکس

 

دکوراسیون داخلی در رستوران های لوکس

دکوراسیون داخلی در رستوران‌های لوکس به نحوی سبک غذاهای ارائه شده در آن رستوران را نشان می‌دهند. مطمئناً دکور رستورانی که غذاهای سنتی سرو می‌کند با رستورانی که با غذاهای بین‌المللی و فانتزی از مشتریانش پذیرایی می‌کند با یکدیگر تفاوت خواهد داشت.

 

به طوری که وقتی مشتری برای صرف غذا وارد رستوران ایتالیایی می‌شود توقع دارد وسایل و تجهیزات بکار رفته شده در آن رستوران و نحوه سرو و تزئین غذا متناسب با فضای رستوران‌های ایتالیایی باشد. به طور معمول استفاده از کف‌پوش‌های براق و صیقلی، گچ‌بری‌های خاص و سلطنتی  همچنین استفاده از تابلوهای معروف و نامدار از نشانه‌های رستوران‌های مجلل است.

 

پرده‌های هم رنگ با رومیزی‌ها و هماهنگ با ظروف سرو و دستمال‌های روی میز متناسب با نوع و رنگ گل‌های روی میز، همچنین رنگ روشن دیوارها و ستون‌ها  و... باعث ایجاد فضایی ویژه برای مهمانان خاص در رستوران‌های لاکچری می‌شود.

 

 نکته مهمی که در این نوع رستوران‌های دارای اهمیت ویژه‌ای است چیدمان میزها می‌باشد. در رستوران‌های لوکس میزها با مقدار بیشتری فاصله چیده می‌شوند تا حریم خصوصی مهمانان در هنگام صرف غذا و صحبت‌کردن رعایت شود تا مشتریان در زمان خوردن غذا احساس آرامش و راحتی بیشتری نمایند.  

 

بهترین رستوران های لوکس دنیا, خصوصیات رستوران های لوکس, ویژگی‌های رستوران‌های لوکس

دکور داخلی و نحوه چیدمان میزها در رستوران های لوکس

 

استفاده از نور طبیعی در رستوران های لوکس

 در صورتی که بتوانید رستوران را طوری طراحی نمایید که فضای داخلی آن دارای نور طبیعی باشد و پنجره‌های بزرگ رستوران رو به طبیعت باز شوند مشتریان لذت بیشتری از غذاخوردن در این‌گونه رستوران‌ها خواهند برد.

 

در غیر این صورت باید در فضای داخلی رستوران از نورهای مصنوعی استفاده کنید به طوری که این نورها باعث اذیت چشم‌های مهمانان نگردند. در حقیقت نورپردازی در دکور داخلی رستوران دارای اهمیت ویژه‌ای است و باعث زیباتر شدن فضای رستوران می‌گردد.

 

موقعیت مکانی  رستوران های لوکس

اکثر رستوران‌های لوکس در مناطق خوب شهر قرار دارند. در حقیقت مکان یک رستوران به نوعی معرف میزان مجلل بودن آن است. افرادی که در مناطق بالای شهر زندگی می‌کنند در هنگام انتخاب رستوران ترجیح می‌دهند بهترین رستوران با بالاترین کیفیت غذایی را انتخاب نمایند.

 

البته مواردی مانند مکان‌هایی با طبیعت زیبا که دارای جذابیت خاص باشند و یا مکان‌های با ارتفاع زیاد مانند برج‌ها که مهمانان بتوانند از مکانی مرتفع شاهد زیبایی‌های شهر شوند و از ویو زیبای زیبایی در هنگام صرف کردن غذا برخوردار باشند و... در انتخاب رستوران تأثیر گذار است.

 

 مزه و کیفیت غذا در رستوران های لوکس, نوع غذا در رستوران های لوکس, دکوراسیون داخلی در رستوران های لوکس

موقعیت مکانی رستوران های لوکس

 

شیوه پذیرایی و برخورد پرسنل در رستوران های لوکس

در رستوران‌های مجلل، از نگهبان درب ورودی تا مسئولان رده بالا همگی برای رفتار با مشتریان آموزش ‌دیده‌اند. برای اینکه اشخاصی که به این رستوران‌های مراجعه می‌کنند از قشر خاصی از افراد جامعه هستند که در زندگی عادی مورد احترام و توجه اطرافیان خود می‌باشند در نتیجه توقع رفتاری محترمانه و شایسته از طرف کارکنان رستوران را دارند.

 

رفتاری مانند خوش آمد گویی در بدو ورود، راهنمایی مهمانان تا میز مورد نظرشان، ارائه منو و ثبت سفارش، دادن توضیحاتی در مورد غذاها در صورت نیاز، پاسخ به سؤالات مهمانان، نحوه مناسب سرو غذا و...  از جمله خدمات یک رستوران مجلل می‌باشد.

 

همچنین رفتار گرم و صمیمی و محترمانه گارسون و دیگر کارکنان در این نوع رستوران‌ها یک رسم دائمی است. در صورت بروز مشکل نیز باید تمام کارکنان رستوران صحه صبر داشته باشند و با احترام و ادب با مشتری برخورد نمایند و همه پرسنل سعی در حل مشکل و رضایت مشتری داشته باشند.

 

شیوه پذیرایی در رستوران های لوکس, رستوران های لوکس

نحوه پذیرایی در رستوران های لوکس

 

پخش موسیقی زنده در رستوران های لوکس

در برخی رستوران‌های VIP شاهد پخش موسیقی زنده توسط نوازندگان و اجرای آهنگ‌های درخواستی خواهید بود. چنین محیطی برای مراسم‌های خانوادگی، جشن‌های تولد و... برای مهمانان بسیار جالب و مطلوب است و برای رستوران امتیاز مثبتی به حساب می‌آید.

 

البته در صورت نداشتن موسیقی زنده می‌توان از آهنگ‌های به روز و مناسب برای ایجاد آرامش در محیط سالن استفاده نمود. تا مهمانان از صرف غذا با پخش موسیقی لذت ببرند.

 

رستوران های لوکس, رستوران‌های لاکچری, بهترین رستوران های لوکس دنیا

پخش موسیقی زنده در رستوران های لوکس

 

اعمال نظر مهمانان در رستوران های لوکس

شیوه متداول در رستوران‌های لاکچری به این صورت است که انواع غذاها با دورچین‌ها و سس‌های مختلفی سرو می‌گردند. در نتیجه گارسون وظیفه دارد که توضیح کاملی در مورد هر نوع غذا و مخلفاتش به مشتری ارائه دهد و نوع انتخابی مشتری را یادداشت نماید و به آشپز تحویل دهد تا غذا طبق سلیقه مهمانان حاضر شود. این نکته باعث می‌شود که مهمانان حس خوبی داشته باشند. در هنگام ترک رستوران از میزان رضایت مندی مهمانان سؤال می‌شود.

 

در رستوران‌های لوکس هر روز شاهد ابتکارات جدیدی از طرف مسئولان و کارکنانشان هستیم تا همیشه خاص باشند و برند خود را متمایز از بقیه نگه دارند. محیط شیک، پرسنل شیک پوش، غذای با کیفیت، اخلاق کارکنان، نحوه سرو غذا در کنار محل رستوران همگی در جذب مشتریان و ماندگار بودنشان مهم و تأثیرگذار  می‌باشد.

 

 گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

رای خود درباره این پست انتخاب کنید
  • icon
  • icon
نظرات
    arrow