اقدامات امنیتی در هتل برای محافظت از اموالتان اقدامات امنیتی مهم در هتل


			
		اقدامات امنیتی در هتل برای محافظت از اموالتان
		اقدامات امنیتی مهم در هتل
0نکاتی برای حفظ امنیت در هتل

 

امنیت هم برای صاحبان هتل ها یک دارای اهمیت است و هم برای مسافران. هم خود شما باید سعی کنید امنیت در هتل را بالا ببرید، همین طور هتل ها نیز وظیفه تأمین امنیت شما را بر عهده دارند.
انجام کارهای امنیتی در هتلبه روز کردن قفل درب اتاق ها

خوب بدون شک امنیت از درب اتاق و ورودی آن شروع می شود. قفل های جدیدی که وارد شدن و خارج شدن اشخاص را ردیابی می کنند، در حکم مانع برای سارقان عمل می کنند. در واقع هنگامی که کارکنان هتل می دانند که یک پروسه نظارتی برای امنیت درب اتاق ها تعریف شده، احتمال سرقت از اتاق ها نیز به صورت قابل توجهی کمتر می شود. همچنین هتل ها این روزها از سیلندرهای اتوماتیک برای قفل درها یا سیستم هایی استفاده می کنند که نیاز به شاه کلید نداشته باشند.

 

از کارکنان هتل کمک بگیرید

هنگامی که در هتل اقامت دارید، به خصوص زمانی که برای نخستین بار وارد می‌­شوید، اجازه بدهید کارکنان مربوطه بار شما را حمل کنند، در اتاق را باز کرده، چراغ­‌ها و وسایل گرمایشی و سرمایشی را روشن کنند و اتاق را در اختیار شما قرار دهد. این قبیل خدمات جزو وظایف این کارکنان بوده و برای امنیت و راحتی شما پیش‌بینی شده است.

 

می‌­توانید در حضور این افراد سالم بودن در و پنجره، گاو صندوق، تلفن و شیرهای آب را چک کنید و چنانچه مشکلی وجود داشت درخواست تعویض اتاق کنید. همینطور از کارمندان هتل بخواهید نزدیکـترین پله اضطراری را به شما نشان دهند تا در صورت بروز حادثه بتوانید خودتان را نجات دهید.

 

هتل ها چه ترفندهایی را برای امنیت مهمانان خود به کار می گیرند,نکاتی برای حفظ امنیت در هتل,ضروری‌ترین نکات در مورد امنیت هتل که باید بدانید

مهم ترین اقدامات امنیتی در هتل

 

به هتل هایی بروید که دسترسی به طبقات گوناگون آن، کمتر باشد

تلاش کنید به هتل هایی بروید که از امنیت بالایی برخوردار باشند و دسترسی به طبقات گوناگون آن محدود و یا حتی دشوار باشد. مثلاً هتلی را انتخاب کنید که استفاده از آسانسور آن برای افراد متفرقه و غریبه ممنوع باشد و کارکنان هتل اجازه ندهند که افراد متفرقه سوار آسانسور بشوند و یا هتل شما فقط یک راه پله به سمت طبقات بالایی داشته باشد. این دو مورد از موارد خوبی برای امنیت در هتل هستند که باید در نظر داشت.

 

از دادن اطلاعات غیرضروری به کارکنان هتل پرهیز کنید

افرادی که به تنهایی سفر می‌کنند وانمود کنند متاهل هستند یا اینکه همسفر دیگری به زودی به آن‌ها ملحق خواهد شد. توصیه‌ی دیگر این است که زمان پر کردن فرم پذیرش هتل از عنوان Mrs برای نام خود استفاده کنند.

 

اطلاعات شخصی خود را جلو در ننویسید

در برخی از هتل‌ها آویزهایی وجود دارد که برای درخواست تمیز شدن اتاق‌تان یا برای شفارش غذا می‌توانید روی درخواست و سفارش‌تان را بنویسید و بر روی دستگیره‌ی در اتاق‌تان نصب کنید تا خدمه‌ی هتل ببینند. چنانچه می‌خواهید از این آویزها استفاده کنید، اسم خود را روی این آویزها ننویسید.

 

مراقب لابی و محوطه بیرونی هتل باشید

لابی و محوطه خارجی هتل‌­ها،‌ به ویژه در بعضی مکان های خاص محل تردد انواع و اقسام سارقین است. امکان دارد هدف این افراد فقط دزدیدن اولین چیزی باشد که در دست مسافر می‌بینند. ولی این امکان هم وجود دارد که شخص با ظاهری غلط ­‌انداز و متشخص سر گفتگو را با شما باز کند و به تدریج اطلاعات مهمی از شما بگیرد. این درست است که سفر به ما امکان آشنایی با افراد دیگر را می‌­دهد و سبب آشنایی­‌های با ارزشی می‌­شود ولی دقت داشته باشید گاهی یک آشنایی خیلی سطحی و خوش‌بینانه می‌تواند به کشف رمز کارت اعتباری شما یا از دست دادن کیف پول گرانقیمت یا جواهرات‌تان و از همه بدتر جرح و آسیب باعث شود.

 

مسافر از نظر این افراد کسی است که همیشه مقدار زیادی پول و جواهر یا مدارک ارزشمند به همراه دارد، ‌بنابراین سعی کنید زمان ورود به هتل و خروج از آن حتی‌المقدور با افراد دیگر گروه­‌تان همراه باشید و چنانچه تنها سفر می‌کنید در محوطه بیرونی هتل یا پارکینگ توقف بی‌مورد نداشته باشید.

 

هتل ها چه ترفندهایی را برای امنیت مهمانان خود به کار می گیرند,نکاتی برای حفظ امنیت در هتل,آموزش ایجاد امنیت هتل

آموزش ایجاد امنیت هتل

 

بیشتر در طبقات چهارم تا ششم هتل اقامت کنید

بالاترین طبقاتی که نردبان‌های ماشین‌های آتش‌نشانی نهایتاً می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند، به طور معمول طبقات چهارم تا ششم هستند. پس چنانچه امنیت هتل از نظر آتش‌سوزی یک نگرانی برای شما هست، تلاش کنید در طبقات چهارم تا ششم هتل اقامت کرده یا اینکه درخواست کنید که اتاق‌تان نزدیک پلکان باشد.

 

در طبقه همکف اقامت نکنید

این نکته را از نمونه نکاتی برای حفظ امنیت در هتل فراموش نکنید که سارقان و دزدان آسان تر می توانند از اتاق هایی که طبقه هم کف هستند سرقت کنند و دزدی از طبقات بالایی برای آن ها قدری سخت تر است از رزرو اتاق هتل در طبقه همکف دوری کنید چون احتمال سرقت در این طبقه بیشتر است.

 

دستگاهها و علائم هشدار دهنده حساس به دود و آتش

وجود تجهیزاتی که نسبت به دود و بروز آتش سوزی حساس باشد در همه اتاقها ،راهروها و محل برگزاری نشست ها و جلسات لازم است.

 

در این مورد اطمینان پیدا کنید که امکانات اولیه اتفای حریق برای همه طبقات نصب و قابل استفاده است و در صورت بروز هرگونه آتش سوزی شما نباید تا رسیدن آتش نشان ها منتظر بمانید.

 

در مورد هتل محل اقامت‌تان در اینترنت جستجو کنید

پیش از رزرو اتاق، در مورد هتل موردنظرتان تحقیق کنید و به نظراتی را که مسافران هتل در مورد امنیت هتل گفته اند دقت کنید. نظرات مهمانان هتل امکان دارد خیلی موثر باشد چون این نظرات سبب می‌شوند درمورد امنیت آن منطقه از لحاظ میزان وقوع جرم و جنایت شناخت پیدا کنید و همینطور آگاه خواهید شد که آیا هتل مورد نظرتان به دوربین مداربسته مجهز می‌باشد یا خیر.

 

چشمی روی در را بپوشانید

چشمی روی در، این امکان را به غریبه‌ها می‌دهد که درون اتاق شما را دید بزنند. به هر روش چشمی در را بپوشانید. با انجام این کار آسان، دیگر اتاق‌تان در معرض دید افراد غریبه نخواهد بود.

 

هتل ها چه ترفندهایی را برای امنیت مهمانان خود به کار می گیرند,نکاتی برای حفظ امنیت در هتل,اقدامات امنیتی هتل

اقدامات امنیتی هتل

 

چند نکته ایمنی دیگر

- هیچ وقت کلید را روی درب نگذارید و مشغول کارهایتان نشوید، اگر لحظه ای غافل شوید امکان دارد دزدان با استفاده از قلاب و صفحه ای کاغذی کلید شما را از روی درب برداشته و در زمان مناسبی وارد اتاق شما شوند، و به همین آسانی شما کیف پول یا لب تابتان را از دست بدهید.

 

- هنگامی که برای صرف شام و ناهار میروید، یا زمانی که برای شنا  پیاده روی و …اتاق را ترک میکنید کیف پول،لب تاب، تلفن همراه و یا پول های نقد خود را در اتاق رها نکنید.

 

- چنانچه کلید خود را گم کردید یا جا گذاشتید حتما تقاضای اتاق جدید کنید.

 

- هنگامی که داخل اتاق هستید و مشغول حمام ، استراحت یا مطالعه یا تماشای تلویزیون هستید حتماًدرب را قفل نموده و قلاب آن را بیندازید.

 

- هیچ وقت پیش از اینکه از هویت فردی که پشت درب اتاق شماست اطمینان پیدا نکرده اید،درب را باز نکنید.حتی برای ورود افراد خدماتی بابت نصب و یا تعمیر تجهیزات حتما با پذیرش در ارتباط باشید.

 

- هنگامی که قصد ترک هتل را دارید همه وسایل‌­تان را بررسی کنید و از وجود همه آنها اطمینان پیدا کنید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

رای خود درباره این پست انتخاب کنید
  • icon
  • icon
    نظرات
      arrow