کالزونه مرغ و اسفناج یا شلوار پاچه گشاد ایتالیایی! - بانک اطلاعات عمومی

1396/04/24 کالزونه مرغ و اسفناج یا شلوار پاچه گشاد ایتالیایی!
کالزونه مرغ و اسفناج یا شلوار پاچه گشاد ایتالیایی!

در این مقاله از سایت مطلبی در مورد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته غذای اروپایی از سایت آشپزی مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کالزونه مرغ و اسفناج یا شلوار پاچه گشاد ایتالیایی!

کالزونه مرغ و اسفناج یا شلوار پاچه گشاد ایتالیایی!

مونس۰۴ خرداد، ۱۳۹۵آشپزی, غذای فرنگی۰

Like

کالزونه پیتزایی است که اختصاصا متعلق به ناپل است. کالزونه در زبان ایتالیایی به معنی پاچه شلوار است. دلیل این نام گذاری به خاطر نوعی شلوار گشاد مردانه بوده است که در قرن ۱۸ و۱۹ میلادی پوشیده می شده است و ظاهرا شکل آن به این پیتزای بسته شباهت داشته است. کالزونه در حقیقت پیتزایی است که مواد روی نیمی از خمیر ریخته می شود ونیم دیگر به روی آن تا شده و دور آن بسته می شود. انواع مختلف آن را در فر پخته می شود و بعضی از انواع کوچک آن مانند پانزاروتی در روغن سرخ می شود. یک کالزونه خوب نه تنها به مواد داخل آن بلکه به کیفیت خوب خمیر آن نیز وابسته است.

طرز تهیه کالزونه مرغ و اسفناج

مواد اولیه :

خمیر پیتزا ۴۵۰ گرم

گوجه گیلاسی نصف شده ۲۲۵ گرم

فیله مرغ مکعبی خرد شده ۲۵۰ گرم

اسفناج ۱۷۰ گرم

سس پیتزا یا ماکارونی ۱ فنجان

پنیر موزارلا رنده شده ۱/۵ فنجان

پنیر پارمزان رنده شده یک سوم فنجان

نمک به میزان لازم

فلفل قرمز به میزان لازم

طرز تهیه :

۱٫فر را با دمای ۲۵۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف سینی فر کاغذ روغنی انداخته کناری بگذارید .

۲٫کمی روغن زیتون روی حرارت گذاشته و تکه های مرغ را در تابه ریخته رویشان نمک و فللفل بپاشید و طبخ کنید سپس از روغن کشیده کناری بگذارید . در صورت تمایل میتوانید مرغ ها را به صورت آب پز طبخ نمایید .

۳٫اسفناج ها را خرد کرده در همان تابه حدود ۱ دقیقه تفت دهید نرم شد و به کاسه ای دیگر منتقل کرده کناری بگذارید .

۴٫خمیر پیتزا را به ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید و روی سطح کار که کمی آرد پاشی شده به اندازه ی دایره های ۱۸ سانتی باز کنید و ۱ و نیم قاشق از سس روی نیمی از هر کدام از خمیرها بکشید و به اندازه ی یکسان مرغ ، گوجه و اسفناج رویش بگذارید و مطابق ذائقه خودتان نمک و فلفل بپاشید و رویشان با با پنیر موزارلا پر کنید و نیمه ی دیگر خمیر را رویشان برگردانده و لبه های خمیر را روی هم محکم کنید و روی سینی فری که آماده کرده بودید بچینید .

۵٫مقداری پنیر پارمزان رنده شده روی خمیر ها بگذارید و کالزونه ها را به مدت ۱۸ الی ۲۰ دقیقه در فر بگذارید تا بپزد و پنیر رویشان ذوب شود و به همراه سس اضافه سرو نمایید .

.

کالزونه مرغ و اسفناج یا شلوار پاچه گشاد ایتالیایی!

مطالب دیگری که شاید به خواندن آنها علاقه‌مند باشید