هشدار چندین باره به مجریان انتخابات: بی‌طرف باشید و قانونمدار /اعتماد به صندوق رأی را باید برگردانیم

هشدار چندین باره به مجریان انتخابات: بی‌طرف باشید و قانونمدار /اعتماد به صندوق رأی را باید برگردانیممعاون وزیر کشور گفت: باید اعتماد به صندوق رأی را برگردانیم و وظیفه ما امانت‌داری است.

به گزارش ایسنا،جمال عرف با بیان این‌که قانون موظف کرده که تا حد توان انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم و شورای نگهبان نیز تا امروز همکاری بسیاری کرده است، گفت: وزارت کشور در سه سطح با شورای نگهبان تعامل داشته و همکاری‌های خوبی جریان دارد.

 

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: تاکنون در وزارت کشور حدود ۵۰ نفر از مدیران جهت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا داده‌اند.

 

وی افزود: از سایر دستگاه نیز آمار استعفا کنندگان جهت شرکت در انتخابات را درخواست کرده‌ایم و تا یک ماه آینده، آمار کشوری در این رابطه خواهیم داشت، البته آمار قطعی نیز حین ثبت نام در انتخابات مشخص می‌شود.

 

اعتماد به صندوق رأی را باید برگردانیم

 

 جمال عرف در دیدار با نخبگان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی، با بیان این‌که ستاد انتخابات کشور امانت‌دار مردم بوده و کاملاً بی‌طرفانه، پاسخ اعتماد مردم را خواهد داد، گفت: باید اعتماد به صندوق رأی را برگردانیم و وظیفه ما امانت‌داری است.

 

وی با تاکید بر این‌که مشارکت مردم در انتخابات آتی، نقش محوری و اساسی در مسائل کشور دارد، گفت: دست اندرکاران انتخابات، ملزم و مکلف به رعایت بی‌طرفی و قانون‌مداری در روند اجرای انتخابات هستند.

 

وی با بیان این‌که میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۵۲ تا ۷۲ درصد متفاوت بوده است، افزود: کمترین مشارکت مردمی در انتخابات دوره هفتم مجلس شورای اسلامی و بیشترین نیز در دوره پنجم بوده است.

 

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه به چهار پایه اصلی انتخابات اشاره کرد و گفت: انتخابات بر پایه مشارکت مردمی، امنیت، سلامت و رقابت بنا شده که وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات، برقراری امنیت و سلامت انتخابات را برعهده دارد.

 

 

آخرین اخبار

انتخاب رنگ